DatumPlatsArrangörKommentarInbjudanResultat
April
3  Inställt        
10  Inställt        
17  Inställt        
24  Liljansskogen  IBM / Anders Ahlqvist   .pdf  sträcktider
 winsplits
Maj
2  Södra Ängsjö  Saab / Stefan Hedenstedt  OBS! Onsdag .pdf  sträcktider winsplits
8  Enebybergs IP  IBM / Bengt Fahlin, Mania Larson   .pdf

 resultat
 sträcktider/winsplits

15  Stora Ursvik  SEB / Eddie Bjärrenholt  

.pdf

 .pdf
 sträcktider/winsplits

22  Skarpäng - Täbybadet  ESIK / Per-Anders Lindgren, Anders Önerud   .pdf

 .pdf
 sträcktider/winsplits

29  Maltesholmsbadet  ESIK / Lasse Brosell   .pdf  .pdf
Juni
5      onsdag = 6 juni    
12  Ursviksskogen (start från Kista)  ESIK / Bernth Gustavsson, Olle Hillgren   .pdf

 .pdf
 sträcktider/winplits

19  Sundbyberg/
 Filmstaden,Golfängarna
 ESIK / Jan Kihl

 Sprint-KM

Banor för ESIK:

- H21, H40: Långa
- H50: Mellan
- D: Korta

.pdf

  .pdf
 sträcktider/winsplits

Sommaruppehåll
Augusti
7  Bodaäng  IBM / Gunnar Siljestrand    .pdf

 resultat
 sträcktider/winsplits

14  Rösjöbadet  ESIK / Per-Anders Lindgren, Anders Önerud   .doc

 .html
sträcktider/winsplits

21  Översjön, Granskog, Järfälla  IBM / Pierre Almen    .doc  .html
28  Törnskogen Vaxmora Sollentuna  IBM / Kjell Lindblom
 JOK / Ulf Radler (banläggare)

 Dag-KM

Banor för ESIK:

- H21, H40: Långa
- H50: Mellan
- D: Korta

 .doc

 

 .pdf

sträcktider/winsplits

Livelox

September
4

 Lövsättra, 500 m norr om
 (Österåker/Vallentuna)

 ESIK / Bernth Gustavsson, Olle Hillgren    .doc

 .pdf

sträcktider/winsplits

Livelox

11  Järfälla, 400 m öster om Görvälns slott  IBM / Margareta Birath, Bo Sunden    .docx

 .pdf

 .pdf

 sträcktider/winsplits

 Livelox

15 Törnskogen ESIK Finnkampen  

 .pdf

 sträcktider

 winsplits

18  Högdalavägen, Vallentuna  IBM / Bo Nyberg, Bengt Ernstsson   .pdf

 .html

 sträcktider/winsplits

 Livelox

22  Göteborg   Eriaden  

 .pdf

 sträcktider/winsplits

 Livelox

25  Kairobadet  ESIK / Johan Sköld    .doc

 .pdf

 sträcktider/winsplits

 Livelox

Oktober
2  Inställt

 

 Natt-träning?    
9  Bögs gård  ESIK / Olle Granberg  Natt-träning  .pdf

  .pdf

 sträcktider/winsplits

 Livelox

16  Skavlöten  IBM / Jan-Olof Wåhlberg  Natt-träning  .doc

  .pdf

 sträcktider/winsplits

 Livelox

 

23  Lovisedalsskolan, Vallentuna  SEB / Claes Landqvist  Natt-träning  .doc

 .pdf

 sträcktider/winsplits

 Livelox

30  Täby Ryttarcenter  ESIK / Stefan Gustafsson  Natt-KM

Banlängder för ESIK:         
H21 och H40: 6,1 9,2 km
             H50: 3,7 5,5 km
        Damer: 1,9 2,9 km

.doc

 .pdf

 sträcktider/winsplits

 Livelox


sv Swedish en English

Kalender

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30