Datum

Plats
Förslag som kan
ändras av banläggare

OBS! Se karta över avlysta områden!

Arrangör
Klubb/Banläggare
KommentarInbjudanResultat
April         INGA TRÄNINGAR UNDER APRIL PÅ GRUND AV CORONAVIRUSEPIDEMIN
7

Inställt    
14     Inställt    
21     Inställt    
28     Inställt    
Maj
5 Hansta naturreservat ESIK/Anders Önerud och Per-Anders Lindgren Endast för separat inbjudna.
Obligatorisk föranmälan.
.pdf

 .html

(rev B 2020-05-11)

Livelox

12   Inställt    
19  Se inbjudan

Se inbjudan

Endast för separat inbjudna.
Obligatorisk föranmälan.
 

 .pdf

WinSplits

Livelox

26   Inställt    
Juni
2 Rösjöbadet (Sollentuna) ESIK/Johan Sköld  Endast för separat inbjudna.
Obligatorisk föranmälan.
.pdf

 .pdf

Livelox

10  Skavlöten SAAB/Joakim Lindén och Henrik Dikvall   .pdf

WinSplits

Livelox

16   ESIK Sprint-KM
Inställt - flyttar till hösten
   
17 Semestervägen, Järfälla SAAB/Börje Sandström och Måns Hallander   .pdf

 WinSplits

 Livelox

Sommaruppehåll
Augusti
12  Ängsjö södra, gokart-parkeringen SAAB/Stefan Hedenstedt   .pdf

 WinSplits

 Livelox

18  Ensta krog friluftsgård, Täby SEB/Eddie Bjärrenholt Endast deltagare från ESIK/IBM/SAAB/SEB .pdf

 WinSplits

 Livelox

25  Översjön, Granskog, Järfälla IBM/Pierre Almén  Endast deltagare från ESIK/IBM/SAAB/SEB  .pdf

 .html

WinSplits

Livelox

September
1  Ängbybadet, Bromma SEB/Erik Andersson och Thomas Pettersson

Dag-KM

Klasser för ESIK:

- H21, H40: Långa
- H50: Mellan
- D: Korta

.pdf

 .pdf

 WinSplits

8 Törnskogen, parkeringen för Norra Törnskogens naturreservat ESIK/Per-Anders Lindgren och Anders Önerud Endast deltagare från ESIK/IBM/SAAB/SEB .pdf

 .pdf

 WinSplits

 Livelox

15  Gävsjövägen/Åstavägen, Vallentuna IBM/Bengt Ernstsson och Bo Nyberg   .pdf

 .html

 WinSplits

 Livelox

22

Jakobsbergs Båtsällskap, Viksjö

IBM/Margareta Birath och Bo Sunden   .pdf

 .html

 WinSplits

 Livelox

29 Åva Skateboardpark/kickbikepark, Åva Gymnasium, Näsbydal, Täby ESIK/Stefan Gustafsson

Sprint-KM

Klasser för ESIK:
- H21, H40: Långa
- H50: Mellan
- Damer: Korta

.pdf

.pdf

WinSplits

Oktober
6

 Enebybergs IP

 IBM/Bengt Fahlin m.fl.

Natt-träning

.pdf

 .pdf

 WinSplits

 Livelox

13 Skavlöten IBM/Jan-Olof Wåhlberg Natt-träning .pdf

.pdf

WinSplits

Livelox

20 Bodaängs parkering  IBM/Uno Adolfsson Natt-träning .pdf

 .pdf

Livelox

27 Hacksta, Åkersberga ESIK/Bernth Gustavsson och Olle Hillgren

Natt-KM

Klasser för ESIK:
- H21, H40:Långa
- H50: Mellan
- Damer: Korta

.docx

.pdf

 WinSplits