.

DatumPlatsArrangör
KommentarInbjudanResultat
April
3 Edsbergs sportfält ESIK Bengt Branzén Omklädning inomhus .doc

.xls

10 Ensta krog, motionsanläggningen ESIK Stefan Gustafsson Omklädning inomhus .doc

.xls
sträcktider

17 Bruket / Järfälla IBM Uno Adolfsson - .doc

.doc
sträcktider

24 Enebybergs IP ESIK Johan Sköld/Bo Göransson Omklädning inomhus .doc

.pdf

sträcktider

Maj
2 Skarpäng IBM Gunilla Wickenberg - .html

.html

sträcktider

8 Bodaäng IBM Kurt Lindblom - .doc .html
15 Hansta ESIK Ove Kjellberg/B O Samuelsson - .doc

.html

sträcktider

22 Edsbergs sportfält IBM Kompiskaveln .doc

.html

29 Törnskogen norra IBM Anna Eriksson/Gunnar Andersson - .doc

.html

sträcktider

Juni
5 Gullsjön IBM Bengt Sjögren/Peter Ekberg - .doc

.html

sträcktider

12 Karlsuddsbadet, Vaxholm

ESIK

(Waxholms OK,
Krister Gumaelius)

Lång-KM


 

.doc

Se info här

.html

sträcktider (winsplits)

19 Brottby SEB Eddie Bjärrenholt - .doc

.html

sträcktider (html)

sträcktider (winsplits)

Augusti
7 Kallhäll ESIK Gunnar Blockmar - .doc

.html

sträcktider (html)

sträcktider (winsplits)

14 Rydbo, Österåker IBM J-O Wåhlberg - .doc .html
21 Översjön, Järfälla IBM Pierre Almén - .doc .html
28 Lövsättra (på gränsen 
mellan Österåker och
Vallentuna)
ESIK Gustavsson/Hillgren - .doc

.html

sträcktider (winsplits)

September
4 Össeby IP, Brottby/Karby SEB Eddie Bjärrenholt

Dag-KM

Klass          Bana
H21, H40  6,0 km
H50, D     4,1 km

.doc

.html

sträcktider (html)

sträcktider (winsplits)

11 Vallentuna IBM Bo Nyberg - .doc

.html

sträcktider (winsplits)

18 Altorp station, Danderyd IBM Bengt Fahlin - .html .htm
25 Viksjö, Järfälla IBM Margareta Birath/
Mania Larsson
- .doc

.html

sträcktider (winsplits)

Oktober
2 Sandviksskolan/Viksjö ESIK Åke Jonsson Natträning .doc .xls
9 Hackstastugan,Åkersberga SEB Erik Andersson Natträning .doc

.doc

sträcktider (winsplits)

16 Ärvingeskolan, Kista ESIK Ahlqvist Natträning .doc .xls
23 Enebybergs IP
ESIK Olle Granberg Natträning .doc

.html

sträcktider (winsplits)

30

Sätra IP ESIK Bengt Branzén Natträning .doc .xls
November

7

Granskog, Järfälla
SAAB

Natt-KM

Klasser (ESIK):

H21, H40: Lång bana
H50, Damer: Mellanbana

.pdf

Startlista
(.xls)

.html

sträcktider:
- winsplits
- splitsbrowser

ESIK Klubbmästerskap:

H40
Ola Bovallius (guld)
Lars Jansson (silver)

H50
Jan Kihl (guld)
Stefan Gustafsson (silver)
Staffan Törnros (brons)

H21, D - för få deltagare

På torsdagar finns det även möjlighet att delta i motionsorientering arrangerad av externa klubbar, se inbjudan och program.  
Dessa räknas dock ej med i deltagarstatistiken för ESIK. 
OBS! Startavgift utgår enligt inbjudan även för dem som betalar den särskilda sektionsavgiften till ESIK-OL.


sv Swedish en English

Kalender

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31