.

DatumPlatsArrangörKommentarInbjudanResultat
April
9 Skavlöten ESIK Johan Sköld . .doc

.pdf

sträcktider

16 Gokartbanan,
Ängsjö södra

Järfälla OK (öppen motionsorientering)

OBS - Inget eget arrangemang p g a brist på banläggare.

För detta externa JOK-arrangemang gäller startavgift 40 kr om du anger ESIK (Ericsson) som klubb.

Inga flitpoäng för denna träning.

.pdf

.html

sträcktider

23 Kallhäll ESIK Gunnar Blockmar . .pdf

.html

sträcktider

29

Edsbergs sportfält IBM Gunilla Wickenberg Sprintorientering .html

.html

sträcktider

Maj

6

Stora Skuggan ESIK, Bengt Branzén . .doc

.xls

.xls sträcktider

(strul vid utläsning från kontrollerna 56 och 44, kompletteras senare)

14 Sticklinge, Lidingö SEB, Benny Sandmo
. .doc

.html

sträcktider (winsplits)

21 Törnskogen IBM, Anna E+Gunnar A
. .doc

.html

sträcktider (winsplits)

MapandCoach

28 Vallentuna IBM Jan-Olof Wåhlberg .
.doc

.html

sträcktider
(winsplits)

MapandCoach

Juni
4 Sollentuna IBM Kjell Tancred, Gunnar Siljestrand, Karl-Erik Palm
Kompiskaveln
.doc .xls
11 Sigtuna/Rävsta IBM Kjell Lindblom
(Sigtuna OK)

LÅNG-KM

Banlängder:
H21 och H40 - 9 km,
H50 - 7 km,
D - 5 km

.doc

.xls (resultat)

sträcktider
(winsplits)

MapandCoach

18 Akers Friskola, Åkersberga ESIK Olle Hillgren & Bernth Gustavsson . .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

Sommaruppehåll
Augusti
6 Översjön IBM Pierre Almen . .doc .xls
13 Skarpäng ESIK Lars Frid . .doc .xls
20 Bögs gård
IBM Uno och Monika Adolfsson . .doc .html
27 Brottby SEB Eddie Bjärrenholt . .doc

sträcktider
(winsplits)

30 Sjundeå, Finland Finland FINNKAMPEN
(Klubbmatch mot LMF)

.txt

sträcktider

September
3 Lövstabadet, Viksjö
ESIK (Luffarligan / Bo Rock, Ulf Radler)

DAG-KM

Klass           Banlängd
------           -------------
H21             5,6 km
H40             5,6 km
H50             3,7 km
D                 3,7 km

.doc

.xls

sträcktider
(winsplits)

10 Vallentuna IBM Bo Nyberg . .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

2 löpare med 7-siffriga SI-nummer har inga sträcktider.(1) Kommer senare

17 Morsta, Vallentuna IBM Bengt Fahlin .
.doc

.html

sträcktider
(winsplits)

24 Brukets skidbacke, Viksjö, Järfälla
IBM Bo Sunden & Margareta Birath . .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

Oktober
1 Ursvik IBM Gunilla Wickenberg
Natträning .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

MapandCoach

8 Blommenbergsskolan, Vinterviken ESIK Bengt Branzén Natträning .doc .xls
15 Hackstastugan, Åkersberga SEB Erik Andersson Natträning .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

23
ons
Judarskogen
(Ängbyplan, Bromma)
SAAB Patrik Servin
Natträning .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

29

Turebergs klubbstuga, Sollentuna ESIK+IBM Kjell Tancred
Lars Roos Turebergs IF

Natt-KM

Klass           Banlängd
------           -------------
H21, H40     5,6 km
H50             3,9 km
D                2,4 km

.doc

.html

sträcktider
(winsplits)

 


sv Swedish en English

Kalender

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30