Datum Plats
ArrangörKommentarInbjudanResultat
April
7
INSTÄLLT ESIK/Vakant . . .
14
Edsbergs sportfält
IBM/Gunilla Wickenberg & Mania Larsson
Sprint-träning .doc

.pdf
sträcktider
(winsplits)

21
Domarudden ESIK/Bernth Gustavsson & Olle Hillgren
. .doc

.pdf
sträcktider
(winsplits)

28 Enebybergs IP ESIK/Håkan Jonsson
. .doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

Maj
5
Hägerstalund ESIK/Per-Anders Lindgren
. .doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

12 Kairobadet
ESIK/Johan Sköld
.
.doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

19 Görvälnbadets parkering
ESIK/Åke Jonsson
. .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

26 Väsby gård IBM/Kjell Lindblom . .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

Juni
2 Ursvik
ESIK/Gunnar Blockmar
.
.pdf

.html

sträcktider
(winsplits)

9 Bögs gård
IMB/Kjell Tancred & Gunnar Siljestrand
Kompiskaveln
.doc

.html

sträcktider
(winsplits)

16

Fäboda

ESIK/Ove Kjellberg & Bengt-Olov Samuelsson
.doc .doc
Sommaruppehåll
Augusti
12 Kungsängen SAAB/Stefan Hedenstedt
.
.pdf

.html

sträcktider
(winsplits)

grafik
(splitsbrowser)

18 Ensta
ESIK/Mats Lind
. .pdf sträcktider
(winsplits)
25 Sandudden, Viksjö IBM/Pierre Almen . .html .xls
September
1 Rösjöbadet ESIK/Centrum OK Oskar Karlin

Dag-KM

Anmälan på plats
För ESIK Gäller följande banlängder:
H21, H40 Långa (6,5 km)
H50 Mellanbanan (4,5 km)
Damer Korta (3,5 km)

.pdf

.pdf

sträcktider
(winsplits)

8 Bodaäng, Kallhäll IBM/Margareta Birath & Bo Sunden . .doc

.html

sträcktider
(.html)

winsplits

15 Vallentuna IBM/Bo Nyberg & Bengt Ernstsson . .docx

.html

sträcktider
(winsplits)

22 Täby, Ensta
IBM/Bengt Fahlin & Bengt Sjögren . .docx

.html

sträcktider
(winsplits)

Map&Coach

29 Husby gård, Kista
IBM/Gunilla Wickenberg

Sprint-KM

Banlängder för ESIK:

H21, H40: Långa (3,7 km)
H50: Mellanbanan (2,7 km)
Damer: Korta (1,8 km)

RESULTAT
=======
H21: Inga startande

H40:
Guld - Håkan Jonsson
Silver - Lars Jansson
Brons - Asbjörn Grövlen

H50:
Guld - Lars Brosell
Silver - Bernth Gustavsson
Brons - Stefan Gustafsson

Damer: För få startande

.html

 

.html

sträcktider
(winsplits)

Oktober
6 Skavlöten IBM/Jan-Olof Wåhlberg Natt .doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

13 Viksjö, Sandvik Saab/Arne Johansson Natt
.docx

.html

sträcktider
(.html)

sträcktider
(winsplits)

splitsbrowser

20 Kymlinge ESIK/Olle Granberg
Natt .doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

27 Söra (Åkersberga) SEB Erik Andersson
(IBM)

Natt-KM

OBS Föranmälan senast fredag 23/10 kl 14.00 till Stefan på This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Följande info behövs:

Namn

Klass

Klubb

Anmält sig via Eventor: Ja / Nej

SportIdent-nummer


Följande banlängder gäller för ESIK:

  • H21, H40: 5 km
  • H50: 4 km
  • D: 2,5 km
.doc .

sv Swedish en English

Kalender

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31