DatumPlats
ArrangörKommentarInbjudanResultat
April
5 Grönsta gärde, Lidingö IBM/Anders Ahlqvist, Bertil Ljungemyr
  .doc

.html

sträcktider
(winsplits)

12 Skavlöten ESIK/Per-Anders Lindgren, Mats Berglind   .doc

.pdf

sträcktider
(.pdf)

sträcktider
(winsplits)

19 Rösjöbadet, Täbysidan ESIK/Mats Lind   .doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

26 Ängsjö Gård ESIK/Anders Önerud   .docx

.pdf

sträcktider
(winsplits)

Maj
3 Törnskogen ESIK/Johan Sköld   .doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

10 Kairobadet IBM/Bengt Fahlin, Bengt Sjögren   .html

.html

sträcktider
(winsplits)

17* Edsbergs sportfält ESIK/Håkan Jonsson *Måste vara i ett "Närområde" pga restriktioner 11/5-30/6 .doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

24* Ursvik ESIK/Gunnar Blockmar *Måste vara i ett "Närområde" pga restriktioner 11/5-30/6 .pdf

.html

sträcktider
(winsplits)

31* Enebybergs IP IBM/Gunilla Wickenberg, Gerda Woxen *Måste vara i ett "Närområde" pga restriktioner 11/5-30/6 .pdf

.html

sträcktider
(winsplits)

Juni
7* Järvafältet NV IBM/Gunnar Siljestrand och Kjell Tancred

*Dag efter nationaldag.
Kompiskaveln

.doc

.html

sträcktider
(winsplits)

14* Åkersberga ESIK/Bernth Gustavsson, Olle Hillgren *SPRINT-KM
.doc

.pdf

sträcktider
(winsplits)

22* Säbyholm SAAB/Lars Malm

Ger flitpoäng och Forsbergspoäng för ESIK.

.pdf

.html

sträcktider
.html
winsplits
splitsbrowser

Sommaruppehåll
Augusti
9 Översjön / Järfälla IBM/Pierre Almén   .pdf .xls
(16) (Granskog) (Järfälla OK) (Motionsorientering med avgift)
Denna träning räknas ej med i statistiken för ESIK-OL)
.php  
17 Viksjö båtklubb SAAB/Kenneth Ohlson, Lena Jansson   .pdf

.html

sträcktider
winsplits

splitsgraph

20 Hellasgården ESIK FINNKAMPEN  

.jpg

sträcktider
winsplits

23 Bodaäng i Kallhäll IBM/Uno och Monika Adolfsson   .pdf .doc
30 Akers friskola, Åkersberga IBM / OK Österåker

 DAG-KM

Klasser och banlängder för ESIK:

H21 och H40: 5,7 kmH50: 3,9 km
D: 2,0 km

.doc

eventor

sträcktider
winsplits

September
6 Viksjö båtklubb IBM/Bo Sunden, Margareta Birath

 

.pdf

.html

sträcktider
winsplits

13 Bergshamra IBM/Gunilla Wickenberg Sprint .pdf

.html

sträcktider
winsplits

17 Nyköping Ericssons Idrottsförbund ERIADEN   .pdf
sträcktider
winsplits
20 Täby/Vallentuna IBM/Bo Nyberg   .pdf

.html
sträcktider
winsplits

28
Berghemskolan, Järfälla SAAB/Ulf Radler, Arne Johansson   .pdf sträcktider
winsplits
Oktober
4 Ensta, Täby ESIK/Stefan Gustafsson Natt .doc

.pdf

sträcktider
winsplits

11 Enebybergs IP ESIK/Olle Granberg Natt .doc

.pdf

sträcktider
winsplits
(OBS pga brickstrul syns inte en person i Winsplits men finns med i pdf)

18 Skavlöten IBM/Jan-Olof Wåhlberg Natt .doc

.html

Livelox
(kartbilden laddas inte i Firefox 35, men fungerar bra i IE 11)

25 Domarudden, Åkersberga SEB

NATT-KM

Klasser och banlängder för ESIK:

H21 och H40: 5,0 km
H50: 4,0 km
D: 2,7 km

.pfd

Eventor

ESIK KM-resultat
H40
1:a Jan Kihl
2:a Asbjörn Grövlen3:a Jan Lindh

H50
1:a Johan Sköld
2:a Olle Granberg
3:a Per-Anders
4:a Jonny Sääf

Damer
1:a Karin Darlöf

 

 


sv Swedish en English

Kalender

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31