DatumPlatsArrangörKommentarInbjudanResultat
April
4 Grönsta, Lidingö  IBM/Anders Ahlqvist   .doc

.html

sträcktider
winsplits

11 Övre Kymlinge  ESIK/Per-Anders Lindgren, Anders Önerud  

.docx

.pdf

sträcktider
winsplits

18  -    Dag efter påsk    
25  -        
Maj
2  -        
9  Vallentuna  IBM/Bengt Fahlin, Mania Larson    .doc

 .html
sträcktider
winsplits

16  Kairobadet  ESIK/Håkan Jonsson    .doc 

 .pdf
sträcktider
winsplits

livelox

23          
30 Edsbergs sportfält  IBM/Gunnar Siljestrand  Kompiskaveln

 .docx

 .html (stafett)

 .html (löshästar)

 winsplits
(sträcktider)

Juni
7  Granskog  SAAB/Ulf Magnusson   .doc

winsplits (sträcktider)

13  Ej bestämt  IBM  Sprint-KM
OBS! Inställt
   
20  "Nya" Ursvik  SEB/Erik Andersson, Eddie Bjärrenholt Olle Hillgren står felaktigt som Olle Granberg i resultatlistan.

 .pdf

Parkeringstips

 .pdf

sträcktider

winsplits

Sommaruppehåll
Augusti
8  Rösjöbadet  ESIK/Johan Sköld, Asbjörn Grövlen    .docx

 .pdf

winsplits

15 Granskog  IBM/Pierre Almen    .pdf

 .pdf

sträcktider

22  Masten, Bogesund  ESIK/Bernth Gustavsson, Olle Hillgren    .docx

 .pdf

winsplits

29 Törnskogen/Emmylund  ESIK/Per-Anders Lindgren, Anders Önerud

 Dag-KM
Resultat:
H40: Ulf Hansson
        Asbjörn Grövlen
        Håkan Jonsson
H50: Bernth Gustavsson
        Stefan Gustafsson
        Olle Hillgren
Damer: Els-Marie Tidelius
           Karin Darlöf

 .docx winsplits
September
5 Järvafältet/Kallhäll  IBM/Bo Sundgren, Margareta Birath    .pdf .html
sträcktider
winsplits
12  Kista, Trudelutten plaskdamm  IBM/Gunilla Wickenberg  Sprint KM
Banlängder för ESIK:
H21, H40: Långa 3,2 km
H50: Mellan 2,3 km
Damer: Korta 1,3 km
 .pdf

 .html

winsplits

19 Gävsjö/Bällstaberg, Vallentuna  IBM/Bengt Ernstsson, Bo Nyberg    .pdf

 .html
winsplits

26  Sandviksskolan, Viksjö  ESIK/Gunnar Blockmar    .pdf

 .html

sträcktider

winsplits

Oktober
10  Ängsjö  IBM/Uno och Monika Adolfsson  Natträning  .pdf

.pdf

winsplits

Livelox

17  Skavlöten, Täby  IBM/Jan-Olof Wåhlberg  Natträning  .pdf

.pdf
sträcktider
winsplits
Livelox

24 Törnskogen, Turebergs klubbstuga ESIK/Olle Granberg  Natträning  .pdf

.pdf

winsplits

November
1

Granskog

SAAB/Arne Johansson

Natt-KM

Banlängder för ESIK:
H21 och H40: 6,0 km
             H50: 4,5 km
        Damer: 3,0 km

Resultat:
H40:
1:a Asbjörn Grövlen
2:a Håkan Jonsson
H50:
1:a Stefan Gustafsson
2:a Bernth Gustavsson
3:a Lars-Åke Aspelin

 .pdf  winsplits

 

 


sv Swedish en English

Kalender

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31