Resultat – TisdagsOL Enebyberg

2016-05-31
Lång
(11 / 11)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Jan Hessel
Övriga
52:36
01:42
2.
Anders Brinkman
Övriga
53:26
+0:50
03:06
3.
Guillermo Bossi
SEB
55:13
+2:37
06:20
4.
Janne Nilsson
Övriga
1:00:27
+7:51
06:12
5.
Johan Sköld
ESIK
1:04:44
+12:08
03:26
6.
Lars Landström
SAS
1:11:33
+18:57
07:39
7.
Asbjörn Grövlen
ESIK
1:11:35
+18:59
09:19
8.
Håkan Jonsson
ESIK
1:15:04
+22:28
07:42
9.
Bo Nyberg
IBM
1:25:07
+32:31
05:18
10.
Birger Andrén
ESIK
1:39:13
+46:37
17:42
11.
Anders Önerud
ESIK
1:44:31
+51:55
26:49
Kort
(27 / 27)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Sören Andersson
Övriga
34:58
03:27
2.
Uno Adolfsson
IBM
42:43
+7:45
03:03
3.
Claes Landqvist
Övriga
45:21
+10:23
03:23
4.
Christer Andersson
ATG
51:32
+16:34
06:51
5.
Ann-Marie Rees-Andersson
Övriga
54:19
+19:21
09:03
6.
Karin Fahlin
IBM
54:57
+19:59
06:35
7.
Åke Jonsson
ESIK
55:52
+20:54
04:56
8.
Jonny Sääf
ESIK
57:13
+22:15
11:00
9.
Kjell Tancred
IBM
57:43
+22:45
08:41
10.
Börje Andersson
Övriga
1:09:33
+34:35
07:08
11.
Bertil Ljungemyr
IBM
1:11:20
+36:22
12:15
12.
Ann Sjöberg
Övriga
1:12:08
+37:10
07:22
13.
Karin Darlöf
ESIK
1:12:10
+37:12
11:01
14.
Margareta Birath
IBM
1:13:33
+38:35
07:07
15.
Bengt Fahlin
IBM
1:13:58
+39:00
15:37
16.
Lars-Erik Forsberg
Övriga
1:16:20
+41:22
18:27
17.
Mona Asplund
Övriga
1:20:59
+46:01
26:29
18.
Per Åkerholm
Övriga
1:23:04
+48:06
21:24
19.
Sten Bergstrand
Övriga
1:27:09
+52:11
16:52
20.
Ove Kjellberg
ESIK
1:28:39
+53:41
28:56
21.
Jan-Erik Jonsson
IBM
1:31:36
+56:38
31:08
22.
Kjell Sjöberg
Övriga
1:33:07
+58:09
20:54
23.
Andreas Roos
Övriga
1:40:19
+65:21
33:40
24.
Bengt Sjögren
IBM
1:52:15
+77:17
42:46
25.
Monika Ståhl Forsberg
IBM
1:57:57
+82:59
29:11
Karl-Erik Palm
IBM
Felst.
Peter Ekberg
Övriga
Felst.
Mellan
(16 / 16)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Sten-Olof Mattsson
Övriga
57:02
08:26
2.
Leif Lundquist
Övriga
58:58
+1:56
05:11
3.
Lars-Åke Aspelin
ESIK
1:04:25
+7:23
07:37
4.
Willy Ljungdell
Övriga
1:04:56
+7:54
15:16
5.
Kurt Andersson
Övriga
1:06:02
+9:00
04:00
6.
Jan-Olof Wåhlberg
IBM
1:13:50
+16:48
12:15
7.
Annika Ritzman
IBM
1:16:35
+19:33
16:06
8.
Mats Berglind
ESIK
1:16:40
+19:38
09:58
9.
Kjell Lindblom
IBM
1:21:10
+24:08
21:04
10.
Joakim Lindén
Saab
1:22:17
+25:15
19:18
11.
Lars Ritzman
IBM
1:27:34
+30:32
19:18
12.
JO Lilja
SEB
1:56:27
+59:25
39:44
Eddie Bjärrenholt
SEB
Felst.
Olof Granberg
ESIK
Felst.
Per-Anders Lindgren
ESIK
Felst.
Michael Eriksson
ESIK
Utg.
Lätt
(5 / 5)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Marianne Bergstrand
Övriga
59:16
07:19
2.
Agnes Wågberg
IBM
1:01:15
+1:59
10:11
3.
Markko
Övriga
1:02:41
+3:25
00:35
4.
Kjell Jansson
IBM
1:05:11
+5:55
05:46
5.
Calle Walde
Övriga
1:27:07
+27:51
16:50

Arrangören ber om ursäkt för i några fall slarvigt utsatta kontroller. Problem gav 1. Den 'flacka sänkan' 52 (6 på Kort, 8 på Mellan, 11 på Lång) var placerad (säg) ca 30m västerut och 2. 'mellan höjderna' 46 (2 på Kort, 3 på Mellan) var placerad SV om i sänkan. (Några som aldrig hittade 52 har ändå godkänts). Tack för ert trägna letande och bibehållna entusiasm

Skapad av MeOS: 2016-06-01 09:36:21