Eriaden terränglöpning 2006
Löpning 5km och 10km
Resultat
Plac Nr Namn Ort Klass 5km 10km
1 5 Daniel Boman EIF, Göteborg/Mölndal H21   36:58
2 1 Björn Svensson EKSK, Kista H21   40:27
3 2 Sebastien Pierrel LMF, Finland H21   43:13
4 6 Risto Veretsaio LMF, Finland H21   49:09
  3 Tuomas Wathen LMF, Finland H21   DNS
  4 Urban Andersson EIK, Borås H21   DNS
             
1 22 Toomas Unt LMF, Finland H35   35:36
2 21 Fredrik Johansson EIK, Stockholm H35   37:31
3 26 Torbjörn Eriksson ESK, Kumla H35   39:30
4 20 Kjell Hedlund EIK, Stockholm H35   39:48
5 16 Per Jonasson EIK, Stockholm H35   40:55
6 27 Björn Sandström EIK, Borås H35   42:10
7 19 Stefan Gustafsson EIK, Stockholm H35   42:27
8 28 Martin Byggeth FEST, Karlskrona H35   46:18
9 25 Lars-Olov Berg EIK, Hudiksvall H35   47:07
10 30 Clas M EKSK, Kista H35   51:03
11 23 Anssi Suortti LMF, Finland H35   54:31
12 17 Hatem Allam EIK, Stockholm H35   56:27
13 24 Harri Lehtomäki LMF, Finland H35   57:24
  11 Johan Mellberg EKSK, Kista H35   DNS
  12 Robert Gouffrich EKSK, Kista H35   DNS
  13 Christer Dehlin EKSK, Kista H35   DNS
  14 Thomas Takanen EKSK, Kista H35   DNS
  15 Björn Kassman EIK, Stockholm H35   DNS
  18 Henrik Sundelöf EIK, Stockholm H35   DNS
  29 Lars Hilmersson EIF, Göteborg/Mölndal H35   DNS
             
1 35 Hans Andersson EIF, Katrineholm H50   47:44
2 38 Johan Hansen EIF, Göteborg/Mölndal H50   49:14
3 37 Stefan Borg EKSK, Kista H50   49:55
4 34 Heikki Halmetoja LMF, Finland H50   52:24
5 31 Karl-Åke Isaksson EKSK, Kista H50   53:25
6 33 Lars Brosell EIK, Stockholm H50   56:47
  32 Olle Knös EKSK, Kista H50   DNS
  36 Mikael Lindén EIK, Borås H50   DNS
             
1 42 Minna Jalkanen LMF, Finland D21   51:51
2 43 Malin Klintborg ESK, Gävle D21   58:27
3 41 Angela Gerlitz EKSK, Kista D21   01:12:06
             
1 54 Cecilia Karlsen EKSK, Kista D35   42:15
2 52 Margareta Ahlqvist EKSK, Kista D35   49:35
3 53 Eva Lundin EKSK, Kista D35   50:09
4 56 Eva Sandberg ESK, Gävle D35   52:51
5 55 Ingrid Persson EIK, Hudiksvall D35   01:00:35
6 51 Gittan Carlsund EKSK, Kista D35   01:04:50
  57 Katarina Pihl EIF, Katrineholm D35   DNS
  58 Mollie Nohave FEST, Karlskrona D35   DNS
             
1 72 Matts Karlsson EIK, Stockholm MOTION 24:01  
2 64 Nicolas Manel LMF, Finland MOTION 24:53  
3 70 Peter Bostorp EIF, Mölndal MOTION 26:10  
4 74 Olle Knöös EKSK, Kista MOTION 26:46  
5 62 Per Gustafsson EKSK, Kista MOTION 27:38  
6 63 Björn Granlund EKSK, Kista MOTION 27:47  
7 73 Anette Lejdebo EIK, Borås MOTION 28:23  
8 71 Ove Johansson EIK, Borås MOTION 28:25  
9 66 Mirja Westby ESK, Gävle MOTION 29:00  
10 65 Anette Ekström ESK, Gävle MOTION 29:12  
11 69 Maria Karlström ESK, Gävle MOTION 30:05  
12 67 Katarina Rönnkvist ESK, Gävle MOTION 33:45  
  61 Towa Raak EKSK, Kista MOTION DNS  
  68 Beatrice Benedicto ESK, Gävle MOTION DNS