Sundbybergs Terrängen RESULTATLISTA 1999-09-26


KLASS ED2 LM Loppet Damer 21 10 km SLUTRESULTAT

PLAC NR NAMN KLUBB ANVÄND TID DIFF
1 1201 Brännvall Ruth KI/ERA/LB/B 53.29,5 0.00,0
2 1203 Fridh Susanne KI/RSA/T/L 1.01.04,7 7.35,2
3 1202 Carlsund Gittan KI/ERA/GDU/TE 1.07.52,9 14.23,4

KLASS EH21 LM Loppet Herrar 21 10 km SLUTRESULTAT

PLAC NR NAMN KLUBB ANVÄND TID DIFF
1 1220 Sigalit Mats KI/RSA/N/DX 37.40,2 0.00,0
2 1303 Plahn Joakim KI/RSA/T/GR 38.55,3 1.15,1
3 1216 Johansson Björn KI/ERA/T/VA 39.46,3 2.06,1
4 1214 Holmlund Per LM Ericsson 45.18,7 7.38,5
5 1212 Ericsson Bengt-Åke HF/ETX/XOG 45.28,0 7.47,8
6 1211 Enblom Thomas SG/ERA/LV/PK 46.06,6 8.26,4

KLASS EH35 LM Loppet Herrar 35 10 km SLUTRESULTAT

PLAC NR NAMN KLUBB ANVÄND TID DIFF
1 1235 Mellhorn Mikael ÄL/UAB/D/RD 40.07,6 0.00,0
2 1233 Khan Ingvar ÄL/UAB/B/HF 43.58,0 3.50,4
3 1231 Gustafsson Mats ÄL/UAB/D/RV 45.35,9 5.28,3
4 1232 Johansson Bertil KI/RSA/T/GR 46.45,7 6.38,1

KLASS EH40 LM Loppet Herrar 40 10 km SLUTRESULTAT

PLAC NR NAMN KLUBB ANVÄND TID DIFF
1 1247 Kassman Björn ÄL/UAB/B/TH 40.54,8 0.00,0
2 1245 Gustafsson Stefan ÄS/UAB/X/RH 41.03,3 0.08,5
3 1242 Axell Jörgen ÄV/ETX/D/XAGS 43.44,9 2.50,1
4 1248 Kihl Jan KI/RSA/P/L 45.30,8 4.36,0
5 1250 Sjöqvist Jonas KI/ERA/R/E 48.53,2 7.58,4
6 1249 Olsson Mats KI/ERA/RY/BF 49.09,7 8.14,9
7 1252 Wikberg Frank ÄL/BCT/I/OAG 49.21,9 8.27,1
8 1251 Tidelius Lars-Göran ÄL/UAB/X/MK 49.31,6 8.36,8
9 1244 Claw Stephen KI/ERA/LXG/LT 50.31,0 9.36,2
10 1243 Blomm‚ Anders ÄL/BCT/OMP 52.29,3 11.34,5
11 1246 Kafi-Rezaii Kambiz NA/EBC/BEES/AI 59.03,8 18.09,0

KLASS EH50 LM Loppet Herrar 50 10 km SLUTRESULTAT

PLAC NR NAMN KLUBB ANVÄND TID DIFF
1 1267 Mathisen Terje ÄL/UAB/O/P 40.27,3 0.00,0
2 1265 Kampeg†rd Örjan TN/ETX/X/XNXP 46.04,4 5.37,1
3 1262 Bengtsson Rolf ÄL/UAB/B/HV 46.17,0 5.49,7
4 1264 Holmlund Bengt TN/ETX/X/AX 51.04,4 10.37,1
5 1261 Barkell Mats TN/ETX/X/AC 51.51,4 11.24,1
6 1263 Dahlman Lars ÄL/UAB/D/RU 53.49,0 13.21,7

KLASS EMK LM Loppet Motion 5 km SLUTRESULTAT

PLAC NR NAMN KLUBB ANVÄND TID DIFF
1 1321 Forsmark John-Erik ÄL/UAB/B/SF 29.08,3 0.00,0

KLASS EML LM Loppet Motion 10 km SLUTRESULTAT

PLAC NR NAMN KLUBB ANVÄND TID DIFF
1 1297 Niskala Vesa KI/ERA/UV/M 41.29,3 0.00,0
2 1285 Bundgaard Hans TN/ETX/X/AAP 42.42,8 1.13,5
3 1282 Björmander Carl-Åke KI/EKA/N/MX 47.03,7 5.34,4
4 1294 Kjellsson Tommy KI/EKA/N/MX 47.03,9 5.34,6
5 1284 Brännström Jan SG/ERA/LVZ/WC 47.47,5 6.18,2
6 1281 Ahlqvist Margareta KI/RSA/P/TS 49.19,4 7.50,1
7 1289 Hamrin Hans NA/BEES/AI 49.43,9 8.14,6
8 1305 Triplet Marcel KK/EKA/K/ZT 50.15,7 8.46,4
9 1287 Djärv Lars KI/RSA/P/MFN 50.44,3 9.15,0
10 1300 Olsson Jonny KK/EKA/K/BD 52.23,6 10.54,3
11 1288 Fagerberg Rickard SG/ERA/LP/FD 53.07,9 11.38,6
12 1304 Stridsberg Magnus KI/RSA/T/GR 54.02,8 12.33,5
13 1298 Nisti Giovanni ÄS/UAB/B/XT 54.32,5 13.03,2
14 1292 Josefsson Charlotte NA/ERA/RL/FR 57.33,3 16.04,0
15 1301 Pantzar Lars LM Ericsson 1.00.17,5 18.48,2