RESULTATLISTA 36:e LM-LOPPET I TERRÄNGLÖPNING
Onsdag 2010-09-08, rev A

 

Samarrangemang med Ursviksjoggen 5km / 10km

 

Tävlingsplats:      Ursviks Motionsgård

 

H 21 – 10 km.

Placering    Namn                                      Tid            

1                  Mikael Johansson                    37,08
2                 Trevor Ryan                            39,23

3                  Richard Lynch                         39,32

4                 Stefan Boman                         39,55

5                 Carl Lundin                             40,50

6                 Teemu Salmi                           40,58

7                 Klas Johansson                       43,45

8                 Mikael Lindecrantz                  47,32

9                 Richard Trankell                     48,29

10               Niclas Backlund                      48,42

11               Henrik Pehrson                       49,35

12               Mattias Pettersson                   50,09

 

DNS           Johan Nordström(15km Xtreme final)

DNS           Magnus Ljung               

 

H 40 – 10 km.

Placering    Namn                                      Tid            

1                 Jonas Medbo                           43,17

2                 Lars Wallinder                         45,54

3                 Per Skoglund                           47,13

4                 Lars Jansson                           47,29

5                 Anders Johansson                   48,44

6                 Björn Trollsas                         52,24

7                 Johan Ericsson                        62,49

 

DNS           Kalle Savegren

 

H 50 – 10 km.

Placering    Namn                                      Tid            

1                 Håkan Thomee                         45,11

2                 Stefan Gustafsson                   46,34

3                 Erik Hamren                            47,10

4                 Stefan Andersson                    47,28

5                 Tim Kettley                             47,31

6                 Ingvar Khan                            48,38

7                 Göte Andersson                      49,45

8                 Håkan Månsson                      50,01

9                 Stefan Wahlman                      53,12

10               Erik Strömberg                        56,11

11               Håkan Mannerstedt                 59,14

12               Björn Kassman                       62,57

13               Thomas Engwall                     67,16

 

DNS           Anders Hagestam

DNS           Örjan Kampegård

 

D – 10 km.

Placering    Namn                                      Tid   

1                 Katarina Strömberg                 55,18

2                 Maria Gustavsson                   58,28

 

DNS           Sandra Barouta Elvin

DNS           Charlotta Vaksdal Nordlöf

 

Motion – 5 km.

Placering    Namn                                      Tid   

1                 Stefan Borg                              24,21

2                 Lars Brosell                             26,53

 

 

Antal fullföljande LM-Loppet: 36st