Gullsjön 12-06-05fr 2012-06-08 13:58
Preliminär resultatlista skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

Nästan 70 orienterare deltog vid detta delvis blöta tillfälle.

För 3 löpare saknas startstämpel, resultat kan inte visas. För några löpare verkar inte
stämplingen ha 'tagit' vid någon enstaka kontroll och loppet blir då inte godkänt.
Se sträcktidslistan.

Revision 2012-06-08: Eftersom det var litet oklart att startstämplingskulle göras har
de 3 löpare som saknade denna tilldelats den starttid de antecknat i deltagarlistan.
För de löpare som saknar stämpling för en kontroll saknas stämplingen även i SI-enheten -- hoppade Du över den?


   Pl Namn                         Klubb                     Tid 
Långa  (16/16)   Preliminär resultatlista  13:57 

    1 Anders Gustavsson            Saab                    47:58 
    2 Stefan Wittman               Saab                    51:01 
    3 Börje Sundström              Saab                    52:01 
    4 Lars Landström               SAS                     52:53 
    5 Håkan Jonsson                ESIK                    54:17 
    6 Erik Nylund                  JOK                     55:17 
    7 Stefan Hedenstedt            Saab                    58:24 
    8 Lars Jansson                 ESIK                    58:28 
    9 Harald Bauer                 Övriga                  58:57 
   10 Pierre Almén                 IBM                     59:35 
   11 Roger Tinglöf                Övriga                  59:38 
   12 Hans Strinning               Övriga                1:04:49 
   13 Klas Wallenius               Saab                  1:06:43 
   14 Kjell Lindblom               IBM                   1:08:32 
   15 Johan Sköld                  ESIK                  1:09:33 
   16 Anders Ek                    Saab                  1:28:40 



Mellan  (30/30)  Preliminär resultatlista  13:57 

    1 Bernt Gustavsson             ESIK                    44:09 
    2 Lars Brosell                 ESIK                    44:38 
    3 Bo Göransson                 ESIK                    45:05 
    4 Per-Anders Carlstedt         ESIK                    45:54 
    5 Sven-Inge Nylund             JOK                     46:03 
    6 Uno Adolfsson                IBM                     47:17 
    7 Lars-Åke Aspelin             ESIK                    50:06 
    8 Lars Frid                    ESIK                    51:21 
    9 Karin Fahlin                 IBM                     55:10 
   10 Gunnar Blockmar              ESIK                    57:18 
   11 Lars Dyrhage                 Saab                    57:45 
   12 Michael Eriksson             ESIK                    58:07 
   13 Gunnar Ericsson              Saab                    58:24 
   14 Claes Landqvist              SEB                   1:00:26 
   15 Christer Andersson           Övriga                1:01:47 
   16 Anders Lindgren              Övriga                1:03:10 
   17 Bo Nyberg                    IBM                   1:05:56 
   18 Bo Sundén                    JOK                   1:07:13 
   19 Bengt Olof Samuelsson        Övriga                1:09:04 
   20 Jan-Olof Wåhlberg            IBM                   1:10:24 
   21 Lennart Klasmark             IBM                   1:12:16 
   22 Mona Asplund                 Övriga                1:22:38 
   23 Bengt Fahlin                 IBM                   1:27:14 
   24 Niilo Musikka                ESIK                  1:34:47 

      Lars Salomonsson             Saab                   Felst. 
      Hans Wassmér                 ESIK                   Felst. 
      Lotta Borg                   Övriga                 Felst. 
      Kjell Tancred                IBM                    Felst. 
      Niklas Blanke                ESIK                   Felst. 
      Nils Duberg                  Saab                   Felst. 



Korta  (22/22)   Preliminär resultatlista  13:57 

    1 Hans Hansson                 Kone                    51:48 
    2 Bengt Friberg                JOK                     54:27 
    3 Lars-Erik Forsberg           Kone                    54:57 
    4 Ove Kjellberg                Saab                    55:38 
    5 Anna Eriksson                Saab                    55:46 
    6 Gerda Woxén                  IBM                     55:55 
    7 Eva-Lena Svanström           SEB                     58:19 
    8 Per Åkerholm                 Kone                  1:01:24 
    9 Andris Rozenbachs            Övriga                1:03:55 
   10 Margareta Birath             IBM                   1:08:33 
   11 Karl-Erik Palm               IBM                   1:12:13 
   12 Inger Stork                  IBM                   1:13:29 
   13 Maud Andersson               Övriga                1:13:45 
   14 Jonny Sääf                   ESIK                  1:14:04 
   15 Mania Larson                 IBM                   1:14:43 
   16 Gunilla Wickenberg           IBM                   1:16:03 
   17 Ingvar Oskarsson             Övriga                1:18:08 
   18 Karin Darlöf                 ESIK                  1:24:07 
   19 Monica Ståhl Forsberg        IBM                   1:29:53 
   20 Birgitta Nylund              JOK                   1:34:55 

      Gunnar Andersson             Saab                   Felst. 
      Kristina Tinglöf             Övriga                 Felst. 



Lätta  (1/1)     Preliminär resultatlista  13:57 

    1 Calle Walde                  Övriga                  58:08